top of page
  • Zdjęcie autoraMariusz Jasek

Na Linii - CPR w Katowicach

Kilkaset pokonanych kilometrów, 2 miesiące postprodukcji, niezliczone dyskusje, dogrywki w ponad 30 stopniowym upale, i kolejny reportaż gotowy! Serdecznie zapraszam do oglądania, bo wiedza na temat funkcjonowania systemu numeru alarmowego 112 wciąż u wielu jest znikoma. Żywiec997


Co kilkanaście sekund w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach dzwoni telefon. Jakiś czas temu nasza redakcja gościła w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, czyli miejscu, gdzie spływają wszystkie zgłoszenia kierowane pod numery alarmowe 112 oraz 997. Katowickie CPR jest największym tego typu w kraju, każdego roku obsługuje ponad 1,5 mln zgłoszeń.


Ile zgłoszeń w ostatnich latach wpływało do CPR w Katowicach z naszego regionu? W roku 2016 przekazano do służb 10199 zgłoszeń, w następnym 2017 było ich już blisko 15 tys. Rok 2018 zakończył się wynikiem 20730 zgłoszeń. W roku bieżącym, do połowy kwietnia tych zgłoszeń było już 5607. Zapraszamy na reportaż z wizyty w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach:


Reporter: Radosław Kusa

Zdjęcia/Montaż: Mariusz Jasek


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page